Proč vznášedlo?

Autor: (mailto:), Téma:
Vydáno dne 13. 07. 2004 (8365 přečtení)


Úspora
Dobře navržené vznášedlo má nesporně více výhod než loď. Má méně omezení a pro jeho provoz se spotřebuje mnohem méně energie. Vznášedlo je úspornější i co se týká paliva vzhledem k lodi s podobnou kapacitou nebo velikostí. S největší pravděpodobností povede zvýšení cen paliva v budoucnosti k nárůstu poptávek po vznášedlech jako prostředku k přepravě.

Omezenost počasím?
Nespornou výhodou je neomezená možnost použití. Vznášedlo můžete používat jak v létě (po souši i po vodě), tak v zimě (na měkkém nebo těžkém sněhu). Při jízdě po zamrzlém rybníku či řece, se nemusíte bát o tloušťku ledu.

Loď nebo vznášedlo?
Jízda vznášedlem po vodě je mnohem "hladší" než na lodi. Díky vzduchovému polštáři se vlastně "vznáší" nad vodní hladinou, tudíž nemusíte mít starosti s hloubkou nebo skrytými překážkami ve vodě, rovněž také směr proudu nedělá vznášedlu žádné problémy. Bez změny v rychlosti letí proti proudu řeky tak, jako po proudu. Dalším kladem je bezesporu způsob přistávání. Už žádné čekání v přecpaných docích, žádná tlačenice u mola, žádné uvazování. Prostě vyletíte na břeh a vystoupíte suchou nohou.

Využití
V současné době má vznášedlo téměř neomezené využití. Uvidíme ho nejen na závodech, při záchranných akcích, na řekách, ale vlastnictví vznášedla je svým způsobem i prestižní záležitostí. Novým trendem ve vodním i sněžném lyžování je použití vznášedla jako tažného prostředku.

Přejeme každému majiteli vznášedla spoustu veselých kilometrů bez nehody.